1.septembris jau klāt!

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija mācību gada sākumā, patrulējot ikdienā, pastiprinātu uzmanību pievērsīs vispārējai sabiedriskai kārtībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas.

1.septembra rītā, kad skolēni dosies savās skolas gaitās, pašvaldības policijas darbinieki patrulēs pie izglītības iestādēm, kā arī sekos līdzi sabiedriskajai kārtībai pilsētā rīkotajos Zinību dienas pasākumos.

Pašvaldības policija atgādina vecākiem, ka pēc vasaras atsākot skolas gaitas vajadzētu ar bērniem pārrunāt par drošību pilsētas ielās, kā arī par personīgo mantu pieskatīšanu.

Bērniem, braucot ar velosipēdu, skrejriteni jārūpējas ne tikai par savu personisko drošību, bet arī jāsaprot, ka ar savu rīcību nedrīkst apdraudēt pārējo satiksmes dalībniekus.

Šķērsot ielu drīkst tikai tam paredzētajās vietās, turklāt obligāti jāapstājas un jāpārliecinās, ka to darīt ir droši.

Vecākiem, pārvadājot bērnus transportlīdzeklī, pat nelielos attālumos, bērnus obligāti ir jāpiesprādzē un visu automašīnas kustības laiku jābūt aizsprādzētai drošības jostai. Pārvadājot bērnu, kura augums nepārsniedz 150 centimetrus, bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa, kas uzstādīts atbilstoši tā izgatavotāja norādījumiem, un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.

Pēc pulksten 22.00, bērns, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku, aizbildņa, audžuģimenes vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas uzraudzības.

Gan mācību gada sākumā, gan visā tā garumā Pašvaldības policija aicina transportlīdzekļu vadītājus būt saprotošiem un sevišķi uzmanīgiem izglītības iestāžu tuvumā.

Ņemot vērā esošo situāciju valstī Pašvaldības policija aicina arī ievērot distancēšanās prasības un citus drošības pasākumus apmeklējot pilsētā rīkotos Zinību dienas pasākumus, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un palikt mājās, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki