Aicinājums pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus

Tuvojoties jaunajam mācību gadam Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem ar drošību saistītos jautājumus.

No septembra sākuma Pašvaldības policijas darbinieki pastiprinātu uzmanību pievērsīs drošībai izglītības iestāžu tuvumā.

Lai ceļš uz skolu būtu drošs, vecākiem ir ieteicams kopā ar saviem bērniem jau pirms mācību gada sākuma izstaigāt iespējamos ikdienas maršrutus, kā arī pārrunāt ceļu satiksmes noteikumus, īpaši uzsverot, ka brauktuvi drīkst šķērsot tikai tam paredzētās vietās – pa gājēju pāreju un pie zaļā luksofora signāla, pārliecinoties, vai braucošie transportlīdzekļi ir apstājušies. Nedrīkst aizmirst arī par gaismas atstarotāju lietošanu.

Tāpat atgādinām, ka pēc pulksten 22.00, bērns, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku, aizbildņa, audžuģimenes vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas uzraudzības.

Pievēršot pastiprinātu uzmanību publiskajiem pasākumiem un jauniešu pulcēšanās vietām, likumsargi sekos tam vai netiek lietots alkohols, apreibinošas vielas, enerģijas dzērieni un vai netiek smēķēts.

Lai nepieļautu alkohola, enerģijas dzērienu un cigarešu pārdošanu nepilngadīgām personām, likumsargi veiks pastiprinātas pārbaudes tirdzniecības vietās.

Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot par gadījumiem, ja tiek pamanīts, ka alkohols, cigaretes un enerģijas dzērienus tirgo nepilngadīgām personām.

Gan mācību gada sākumā, gan visā tā garumā Pašvaldības policija aicina transportlīdzekļu vadītājus būt saprotošiem un sevišķi uzmanīgiem izglītības iestāžu tuvumā.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki