Atrašanās uz ledus – bīstami dzīvībai!

Pazeminoties gaisa temperatūrai sāk aizsalt arī ūdenstilpnes. Bet ledus vēl ļoti trausls, tāpēc Daugavpils pilsētas pašvaldības policija atgādina, ka pirmais ūdenstilpnēs izveidojies ledus ir neizturīgs! Atrašanās uz ledus var apdraudēt Jūsu veselību un dzīvību!

Aicinām nekāpt uz ledus, kā arī pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, uzraudzīt bērnus un atturēt tos no izklaidēm uz ledus!

Ja gadījumā ielūstat ledū – pievērsiet apkārtējo uzmanību, sauciet palīgā!

Ielūstot ir jācenšas saglabāt miers, nekrist panikā, stabilizēt elpošanu un pēc iespējas mazāk kustēties līdz glābēju ierašanās brīdim

Ja gadījumā ielūstot ledū izdodas paša spēkiem izkļūt no ūdens uz ledus, ir jāattālinās no bīstamās vietas guļus veļoties pa ledu un tālāk rāpus virzoties krasta virzienā.

Ja ieraugāt kādu, kas ir ielūzis ledū – nekavējoties informējiet par to glābšanas dienestu pa tālruni 112! Atrodoties krastā un gaidot glābēju ierašanos nemēģiniet paša spēkiem doties pa ledu palīdzēt ielūzušajam! Varat no krasta viņam pamest auklu, virvē sapītus apģērba gabalus, garu koku.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki