ATSKAITE PAR PAŠVALDĪBAS POLICIJAS DARBU NO 06.04.2020. LĪDZ 13.04.2020.

Pēc Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas datiem pagājušajā nedēļā tika fiksēti 100 administratīvie pārkāpumi.

No tiem:

Par Daugavpils pilsētas domes saistošo noteikumu pārkāpumiem – 0;

Par LAPK 42.1 panta pirmās daļas pārkāpumiem (smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšana) – 2;

Par LAPK 42.1 panta ceturtās daļas pārkāpumiem (smēķēšana, ja to izdarījis nepilngadīgais) – 2;

Par LAPK 75. panta pārkāpumiem (atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana)  – 2;

Par LAPK 167. panta pārkāpumiem (sīkais huligānisms) – 3;

Par LAPK 171. panta pirmās daļas pārkāpumiem (alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, atrašanās sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 1;

Par LAPK 171. panta otrās daļas pārkāpumiem (tādi paši pārkāpumi, kas pastrādāti atkārtoti)  – 1;

Par CSN apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem– 16;

Par pārējiem LAPK pārkāpumiem – 73;

Personas, kuras uz detoksikācijas palātu nogādāja Pašvaldības policijas darbinieki – 18;

Izteikts 209 mutvārdu aizrādījums par dažādiem pārkāpumiem;

Reģistrēti 77 ienākošie dokumenti, atstrādāti 242 izsaukumi.


Par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma kopā 50 izsaukumus.

Sakarā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus pašvaldības policija īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 58 personām.

Īstenotas profilaktiska rakstura pārrunas ar 191 personu par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu.

Sastādīti 70 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsāktas 12 administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 panta (Ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana).


  • 2020.gada 09.aprīlī Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļa saņēma informāciju, ka vienā no pilsētas mikrorajoniem atrodas persona ar gāzes pistoli, turklāt persona ir reibuma stāvoklī. Uz norādīto adresi nekavējoties devās tuvākā pašvaldības policijas ekipāža. Notikuma vietā tika noskaidrota un aizturēta persona, kurai tik tiešām līdzi izrādījās gāzes pistole. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija. Pašvaldības policijas darbiniekiem turpinot skaidrot apstākļus, uzradās aizturētās personas draugi, kuri uzvedās bravūrīgi, traucēja policistiem strādāt, kā arī nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām. Rezultātā tika pielietots fizisks spēks, speclīdzekļi un visas personas aizturētas. Visi tika nogādāti Valsts policijas iecirknī turpmāko procesuālo darbību īstenošanai.
  • 2020.gada 12.aprīlī Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļa saņēma informāciju, ka vairākas personas ir aizdedzinājušas kūlu. Informācija tika nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kā arī uz notikuma vietu devās tuvākās pašvaldības policijas ekipāžas. Rezultātā tika aizturēta viena persona. Par notikušo policijā uzsākta administratīvā lietvedība.

Lieldienu brīvdienu periodā Daugavpils pilsētas pašvaldības policija strādāja pastiprinātā režīmā. Policijas patruļas sastādīja 27 administratīvā pārkāpuma protokolus un tika arī uzsāktas 4 administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 panta (Ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana). Lieldienu brīvdienu periodā tika īstenotas profilaktiska rakstura pārrunas ar 74 personām par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki