ATSKAITE PAR PAŠVALDĪBAS POLICIJAS DARBU NO 14.04.2020. LĪDZ 19.04.2020.

Pēc Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas datiem pagājušajā nedēļā tika fiksēti 35 administratīvie pārkāpumi.

No tiem:

Par Daugavpils pilsētas domes saistošo noteikumu pārkāpumiem – 0;

Par LAPK 42.1 panta pirmās daļas pārkāpumiem (smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšana) – 0;

Par LAPK 42.1 panta ceturtās daļas pārkāpumiem (smēķēšana, ja to izdarījis nepilngadīgais) – 0;

Par LAPK 75. panta pārkāpumiem (atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana)  – 2;

Par LAPK 167. panta pārkāpumiem (sīkais huligānisms) – 4;

Par LAPK 171. panta pirmās daļas pārkāpumiem (alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, atrašanās sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 0;

Par LAPK 171. panta otrās daļas pārkāpumiem (tādi paši pārkāpumi, kas pastrādāti atkārtoti)  – 0;

Par CSN apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem– 21;

Par pārējiem LAPK pārkāpumiem – 8;

Personas, kuras uz detoksikācijas palātu nogādāja Pašvaldības policijas darbinieki – 21;

Izteikts 75 mutvārdu aizrādījums par dažādiem pārkāpumiem;

Reģistrēti 100 ienākošie dokumenti, atstrādāti 164 izsaukumi.


Par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Daugavpils pilsētas pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā saņēma kopumā 16 izsaukumus.

Sakarā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus policijas darbinieki īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 4 personām.

Savukārt par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas ar 76 personām.

Sastādīti 4 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsāktas 5 administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 panta (Ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana).


  • 2020.gada 15.aprīļa vakarā  Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma informāciju par to, ka vienā no pilsētas ielām kāds vīrietis ar rokām un kājām sit pa automašīnām. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta mobilā patruļgrupa, kurai izdevās aizturēt aizdomās turamo personu. Policiju izsaukušā persona arī parādīja bojāto automašīnu. Pašvaldības policija noskaidroja mašīnas īpašnieku, kurš konstatēja bojājumus un izteica vēlmi vērsties ar iesniegumu policijā. Aizturētā persona tika nodota  Valsts policijai turpmāko procesuālo darbību īstenošanai.

  • 2020.gada 19.aprīlī, naktī, Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma informāciju no video novērošanas posteņa, ka vienā no pilsētas rotācijas apļiem “Audi” markas automašīna izlidojusi no ceļa un salauzusi nožogojumu. Informācija nekavējoties tika nodota tuvākajai mobilajai patruļgrupai, kura, ierodoties notikuma vietā ieraudzīja automašīnu stāvam uz trotuāra un divus jauniešus tai blakus. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kā arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, jo uz ceļa bija iztecējis daudz eļļas. Avārijas rezultātā bija sabojāts arī nožogojums, ceļazīme un aplī esošās dekorācijas. Personas tika nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāko procesuālo darbību īstenošanai. Savukārt par dekorāciju un nožogojuma bojājumiem tika informēta atbildīgā pašvaldības institūcija.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki