ATSKAITE PAR PAŠVALDĪBAS POLICIJAS DARBU NO 19.04.2021. LĪDZ 25.04.2021.

Pēc Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas datiem pagājušajā nedēļā tika fiksēti 89 administratīvie pārkāpumi.

Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu uzsāktas 89 lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

No tām:

Par Daugavpils pilsētas domes saistošo noteikumu pārkāpumiem – 6;

Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem – 2;

Par alkoholisko dzērienu lietošanu publiskā vietā / atrašanos publiskā vietā reibuma stāvoklī – 21;

Par sīko huligānismu – 8;

Par Covid-19 ārkārtas situācijas ierobežojošo prasību pārkāpumiem – 5;

Par CSN apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem – 24;

Par pārējiem pārkāpumiem – 23;

Personas, kuras uz detoksikācijas palātu nogādāja Pašvaldības policijas darbinieki – 42;

Izteikti 76 mutvārdu aizrādījumi par Covid-19 ārkārtas situācijas ierobežojošo prasību pārkāpumiem;

Izteikti 155 mutvārdu aizrādījumi par citiem pārkāpumiem;

Reģistrēti 130 ienākošie dokumenti, atstrādāti 206 izsaukumi.


Par puķu plūkšanu pilsētas apstādījumos nāksies atbildēt

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki aizturēja kādu 1987.gadā dzimušu vīrieti, kurš plūca puķes pilsētas apstādījumos un kādu 1976.gadā dzimušu sievieti, kura apgūlās puķudobē, lai nofotografētos.

19.aprīlī pēc plkst.23.00 pašvaldības policijas videonovērošanas posteņa darbinieki pamanīja vīrieti, kurš Bruģa ielas promenādē, pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” apkaimē plūc puķes pilsētas apstādījumos un sievieti, kura apguļas puķudobē, lai nofotografētos.

Par notiekošo tika informēta tuvākā pašvaldības policijas  mobilā patruļgrupa, kura, sekojot norādēm par pārkāpēju pārvietošanos, panāca viņus uz aizturēja.

Saistībā ar notikušo sākta lietvedība par Daugavpils pilsētas domes 2016.gada 10.marta saistošo noteikumu Nr.6 “Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību” 3.5. punkta “Publiskās vietās aizliegts bojāt pašvaldības apstādījumus, tai skaitā plūkt ziedus, lauzt krūmus vai to zarus” pārkāpumiem.

Lietas materiāli tika nodoti izskatīšanai pilsētas domes Administratīvajai komisijai, kura lems par soda piemērošanu pārkāpējiem.


Pašvaldības policisti aiztur agresīvu vīrieti ar lielu suni

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki aizturēja kādu 1975.gadā dzimušu vīrieti, kurš būdams alkohola reibumā agresīvi uzvedies publiskā vietā.

22.aprīlī ap plkst.21.00 uz pašvaldības policiju piezvanīja persona, kura informēja likumsargus par strīdu ar kādu iereibušu, agresīvu vīrieti ar lielu suni Bruģa ielas promenādē, pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” apkaimē.

Uz notikuma vietu nekavējoties devās tuvākā pašvaldības policijas mobilā patruļgrupa. Notikuma vietā likumsargi ieradās brīdī, kad zvanītājs jau bija pielietojis piparu gāzi, jo agresīvais vīrietis bija mēģinājis iekļūt viņa automašīnā.

Neskatoties uz policijas darbinieku ierašanos, manāmi iereibušais vīrietis turpināja uzvesties agresīvi un mēģināja uzrīdīt likumsargiem savu suni,  radot reālus draudus ne tikai policistiem, bet arī citiem cilvēkiem, kas pastaigājušies promenādē. Rezultātā policijas darbiniekiem nācās pielietot speciālos aizsarglīdzekļus. Uz notikuma vietu tika izsaukti arī neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un suņu ķērāji.

Rezultātā iereibušais agresīvais vīrietis tika nogādāts Daugavpils Reģionālās slimnīcas narkoloģijas nodaļā, bet suns – dzīvnieku patversmē.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki