Daugavpils pilsētas pašvaldības policija turpina īstenot pārbaudes kā tiek ievēroti normatīvie akti, kuri aizliedz pārdot nepilngadīgām personām alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus.

Veicot pārbaudes Daugavpils pilsētas tirdzniecības vietās diemžēl ir konstatēti pārkāpumi – tabakas izstrādājumu pārdošana nepilngadīgajiem, kā arī nopirkto tabakas izstrādājumu nodošana nepilngadīgām personām.

Konstatētajos gadījumos tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.panta trešās daļas (par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem par ko var uzlikt naudas sodu pārdevējam no divsimt astoņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro) un pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 172.panta trešās daļas (par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai par ko var tikt izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods līdz simt četrdesmit euro).

Pašvaldības policijā arī ir uzsākta administratīvā lietvedība attiecībā uz juridisko personu pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.panta trešās daļas. Atbildība juridiskajām personām — naudas sods no septiņsimt līdz tūkstoš četrsimt euro.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija atkārtoti atgādina veikalu un izklaides vietu īpašniekiem, ka tirgot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajiem ir aizliegts.

Aicinām arī vecākus pievērst uzmanību saviem bērniem un atcerēties, ka vecāki ir atbildīgi par savām atvasēm situācijās kad tās mēģina iegādāties aizliegto.

 Pārbaudes arī tiks īstenotas turpmāk.

 

* Foto: pixabay.com

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki