Ieviesti pasākumi pret koronavīrusa izplatību

  • Koronavīrusa (Covid-19) pandēmijas dēļ Latvijā līdz 14.aprīlim ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, Daugavpilī ir ieviesti stingri pasākumi pret koronavīrusa izplatību.

  • Daugavpils Reģionālajā slimnīcā ir ieviesta stingra karantīna – ierobežota ieeja, atcelta pacientu plānveida pieņemšana un ambulatoro pakalpojumu sniegšana.
  • Lai mazinātu inficēšanās ar Covid-19 risku, iedzīvotāji ir aicināti iespēju robežās īstenot sociālās pašizolācijas pasākumus, bez vajadzības neatstāt savus mājokļus, pēc iespējas mazāk apmeklēt vietas, kur uzturas liels cilvēku skaits, samazināt tiešo kontaktu ar citiem cilvēkiem, ievērot personīgo higiēnu.
  • Patlaban Daugavpilī ir slēgtas visas skolas, sporta pulciņi, vairums sabiedrisko iestāžu un atcelti kultūras pasākumi. Tiek izskatītas attālinātās apmācības iespējas un individualizēta sagatavošana eksāmeniem. Bērnudārzu apmeklējums iespējams tikai, ja vecāki var apliecināt, ka pēdējā laikā nav apmeklētas koronavīrusa skartās teritorijas un nav iespējams nodrošināt bērna pieskatīšanu mājās.
  • Tāpat ir aizliegti visi organizētie publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās ir atļautas maksimāli 50 cilvēku apmērā. Visiem pasākumiem ir jānoslēdzas līdz plkst. 23:00 vakarā. Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi – tie tiks pārcelti uz maiju.
  • Latvija uz laiku pārtrauks starptautisko pasažieru pārvadājumus caur robežšķērsošanas vietām. Starptautiskā pasažieru kustība tiks slēgta no šodienas, 17.marta.
  • Domes struktūrvienībām, īpaši uzņēmumam „Daugavpils satiksmei”, ir uzdots veikt rūpīgu darba vietu un transporta uzkopšanu ar dezinficējošiem līdzekļiem. Tajā pat laikā ir izvirzīts primārs uzdevums nodrošināt visu saimniecības un medicīnas pakalpojumu nepārtrauktu sniegšanu.
  • Domē tika izlemts jautājums veikt grozījumus saistošajos noteikumos, lai ierobežotu pasažieru plūsmu sabiedriskajā transportā ārkārtas situācijas laikā. Grozījumi paredz atcelt visus pašvaldības atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā – pensionāriem, skolēniem, politiski represētām personām, komunistiskā un fašistiskā režīmā cietušiem, Otrā pasaules kara Afganistānas kara dalībniekiem, Černobiļas avārijas seku likvidētājiem, 3. grupas invalīdiem, daudzbērnu ģimeņu locekļiem. Plānots, ka grozījumi būs spēkā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā.
  • Par grozījumu stāšanos spēkā pilsētas dome paziņos atsevišķi, jo tie ir vēl jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.
  • Iedzīvotāji ir aicināti objektīvi novērtēt savu veselības stāvokli un nepārslogot medicīnas nozares darbiniekus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus nezvanīt uz 113, lai uzdotu vispārīgus jautājumus par koronavīrusu, jo tas traucē saņemt palīdzību cilvēkiem, kuru veselība patiešām ir apdraudēta. Ar jautājumiem par koronavīrusu var vērsties Slimību profilakses un kontroles centrā, zvanot pa tālr. 67387661, vai vietnē spkc.gov.lv.

 

*Video: “Slimību profilakses un kontroles centrs” konts www.youtube.com vietnē .

https://www.youtube.com/channel/UCLlpko1BWp2KklFQgzC-icw/featured

 

 

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki