Par drošību pludmalēs un uz ūdeņiem rūpēsies Pašvaldības policija

Par sabiedrisko kārtību pludmalēs un drošību uz ūdeņiem turpmāk rūpēsies Daugavpils Pašvaldības policija.  Iepriekš par drošību uz ūdeņiem bija atbildīgs Glābšanas dienests, kurš darbojās Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes paspārnē.

Kopš peldēšanas sezonas sākuma pludmalēs pie Lielā Stropu ezera divās maiņās dežurē 12 glābēji – Pašvaldības policijas darbinieki. Centrālajā pludmalē sabiedrisko kārtību un drošību vienlaicīgi uzrauga četri darbinieki – viens binoklī seko notiekošajam uz ūdens, otrs rūpējas par drošību uz pontona, bet vēl divi atkarībā no situācijas patrulē pludmalē vai, atrodoties laivā, rūpējas par drošību uz ūdens.

Par sabiedrisko kārtību un drošību pludmalē “Stropu Vilnis” vienā maiņā rūpējas divi glābēji – Pašvaldības policijas darbinieki.

Nepieciešamības gadījumā pludmaļu apmeklētāji un atpūtnieki laipni aicināti vērsties pēc palīdzības pie peldvietās dežurējošajiem Pašvaldības policijas darbiniekiem.

Kopā ar pienākumiem Pašvaldības policija ir pārņēmusi no Glābšanas dienesta arī tā īpašumu un infrastruktūru. Stropu pludmalē patlaban turpinās Glābšanas stacijas ēkas atjaunošana un jau augusta sākumā telpas būs pilnībā pielāgotas glābēju darba vajadzībām, bet pieguļošā teritorija – labiekārtota. Šeit būs ierīkota arī mūsdienīga sporta zāle, telpas airētāju treniņiem, kā arī publiskā tualete ar speciālām telpām zīdaiņu apkopšanai.

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pārstāvjiem veiktās pārbaudes liecina, ka ūdens kvalitāte visās Daugavpils peldvietās patlaban atbilst prasībām.

1.jūnijā peldvietās pie Lielā Stropu ezera tika pacelti zilie karogi, kas liecina gan par labu ūdens kvalitāti tajās, gan arī par pludmaļu labiekārtotību un drošību tajās.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki