Par grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā

2013.gada 05.jūlijā tika pieņemti būtiski grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, ar kuriem plašāk var iepazīties tīmekļa vietnē www.likumi.lv. Daugavpils pilsētas pašvaldības policija vēlreiz pievērš uzmanību šiem grozījumiem.

  • Sākot ar 2013.gada 01.augustu „veikali-kafejnīcas” pēc plkst. 22.00 līdz plkst.8.00 vairs nevarēs tirgot alkoholiskos dzērienus izlejamā veidā patērēšanai uz vietas.

 

  • No 2014.gada 01.janvāra alkoholiskos dzērienus, kas stiprāki par 5,8 grādiem, lielveikalos varēs tirgot atsevišķā nodalītā tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā, kur tiks nodrošināta nepārtrauktā videonovērošana, alkoholisko dzērienu degustācija ārpus nodalītās pašapkalpošanās zonas lielveikalā būs aizliegta.

 

  •  No 2014.gada 01.janvāra personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu mazumtirgotājam visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis. Minētā grozījuma mērķis ir nodrošināt, ka nebūs tādu gadījumu, kad pārdevējs, spriežot pēc pircēja ārējā izskata, pārdod alkoholiskos dzērienus nepilngadīgai personai, maldinoši uzskatot, ka persona ir pilngadīga. Jebkura pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošo dokumentu pēc uzraudzības un kontroles iestādes pieprasījuma.

 

  • Sākot ar 2014.gada 01.septembri stājas spēkā aizliegums tirgot alkoholiskos dzērienus arī sociālās aprūpes telpās un teritorijā, izglītības iestāžu dienesta viesnīcās, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu telpās, izņemot kultūras un sporta iestāžu telpas un to teritoriju.

 

Par Alkoholisko dzērienu aprites likuma pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.pantā.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki