Par Latvijas valsts karogu

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija pirms valsts svētkiem tīmekļa vietnē www.daugavpils.police.lv un www.tv.daugavpils.lv Daugavpils iedzīvotājiem atgādināja par valsts karoga izvietošanas kārtību un atbildību. Neskatoties uz to, svētku laikā, bija sastādīti protokoli.

Pēc Latvijas Republikas (LR) likumdošanas Latvijas valsts karoga likuma 7.panta Latvijas valsts karogu pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām obligāti ir jānovieto 11.novembrī – Lāčplēša dienā un 18.novembrī – LR proklamēšanas dienā. Latvijas valsts karogam vietās, kur tas netiek lietots pastāvīgi, to paceļ ne vēlāk kā plkst. 9.00 un nolaiž ne agrāk kā plkst. 21.00.

Valsts svētku laikā, 11.novembrī un 18.novembrī, par Latvijas Republikas valsts karoga nepacelšanu tika sastādīti 17 protokoli un uzsāktas 43 administratīvās lietvedības.

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 pants par Latvijas valsts karoga pacelšanas veida un kārtības pārkāpšana, kā arī nepacelšana paredz – izteikt brīdinājumu. Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas – paredz izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 30 latiem. Visi lēmumi tiek pieņemti Daugavpils pilsētas domes Administratīvajā komisijā.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki