Par Latvijas valsts karogu

2014.gada 18.novembrī, svētku salūta laikā, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas videonovērošanas posteņa darbinieki, fiksēja  likumpārkāpumu Viestura un Lāčplēša ielu kurstojumā.

Kompānija piecu personu sastāva meģināja noņemt pie ēkas izkārto Latvijas Republikas valsts karogu. Pēc vairākiem mēģinājumiem vienam no viņiem tas izdevās. Video posteņa darbinieki nekavējoties nodeva informāciju mobilajai patruļgrupai, kura, veicot operatīvās darbības, aizturēja vainīgo personu – 1999.gadā dzimušo jaunieti, kuru nodeva Valsts policijai tālako procesuālo darbību veikšanai.

Atgādīnām, ka pēc Kriminallikuma 93.panta par Valsts simbolu zaimošanu, tiek paredzēta sekojoša atbildība – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pēc LR Latvijas valsts karoga likuma 7.panta, Latvijas valsts karogu pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām obligāti ir jānovieto 11.novembrī – Lāčplēša dienā un 18.novembrī – LR proklamēšanas dienā.

Šogad, valsts svētku laikā, 11.novembrī un 18.novembrī, par Latvijas Republikas valsts karoga nepacelšanu tika sastādīti 4 protokoli un uzsāktas 39 administratīvās lietvedības.

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 pants nosaka Latvijas valsts karoga pacelšanas veida un kārtības pārkāpšanu, kā arī nepacelšanu.

Par Latvijas valsts karoga nepacelšanu Saeimas, Ministru kabineta, republikas pilsētu domju vai novadu domju noteiktajās dienās vai gadījumos, kā arī par Ministru kabineta noteiktā Latvijas valsts karoga pacelšanas veida vai kārtības pārkāpšanu — izsaka brīdinājumu.
Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, — izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz četrdesmit euro.

Visi lēmumi tiek pieņemti Daugavpils pilsētas domes Administratīvajā komisijā.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki