Pašvaldības policisti apseko bezpajumtnieku uzturēšanās vietas

Iestājoties vēsākam laikam Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti apseko vietas, kur mēdz uzturēties bezpajumtnieki, kā arī informē bez naktsmītnes esošus cilvēkus par iespējām saņemt sociālo palīdzību, vajadzības gadījumā arī nogādājot viņus nakts patversmē.

Klāt ir novembris un gaisa temperatūra turpina pazemināties, Šajā laikā svarīgi ir neatstāt bezpalīdzīgā stāvoklī tos, kas var nepārdzīvot auksto nakti uz ielas.

Reidu laikā pašvaldības policijas darbiniekiem lielākoties nākas saskarties ar bezpajumtniekiem un iereibušiem cilvēkiem, taču gadās arī situācijas, kad palīdzība nepieciešama kādam, kas palicis bez naktsmītnes citu iemeslu dēļ. Alkohola reibumā esošos cilvēkus Pašvaldības policija nogādā detoksikācijas palātā, pārējos – nakts patversmē Šaurajā ielā 23.

Šeit gan ir jāpiebilst, ka ievietot bezpajumtnieku patversmē pret viņa gribu nevar, jo šādu rīcību nepieļauj likums. Bezpajumtniekiem ir tieši tādas pašas tiesības kā jebkuram cilvēkam. Savukārt sodīt šos cilvēkus par dažādiem pārkāpumiem ir diezgan grūti, jo no viņiem parasti nav ko paņemt. Rezultātā viņi mēdz turpināt pārkāpt sabiedrisko kārtību.

Reidu laikā tiek apbrauktas bezpajumtnieku iecienītākās nakšņošanas un pulcēšanās vietas – pamestās ēkas un teritorijas lielveikalu tuvumā. Dienas laikā bezpajumtnieki bieži vien mēdz uzturēties  arī autoostā un dzelzceļa stacijā. Par bezpajumtnieku uzturēšanās vietām pašvaldības policijai mēdz ziņot arī iedzīvotāji.

Pēdējos gados šādu uzturēšanās vietu ir kļuvis mazāk. Tā, piemēram, ir likvidēta viena no populārākajām un lielākajām bezpajumtnieku naktsmītnēm bijušajās kopmītnēs 18.Novembra ielā, to nojaucot. Arī graustu īpašnieki, reaģējot uz nodokļa palielinājumu un pašvaldības uzliktajiem sodiem, sākuši atbildīgāk izturēties pret saviem īpašumiem un pamazām tos sakārto. Diemžēl bezpajumtnieku skaits, spriežot  pēc novērojumiem, nav būtiski samazinājies un joprojām ir daudzi, kam ir ārkārtīgi svarīga sociālo dienestu sniedzamā palīdzība.

Pašvaldības policijas darbinieki aicina pilsētas iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un nepaiet garām, redzot cilvēkus bezpalīdzīgā stāvoklī. Iespējams, ka uz ielas guļošam cilvēkam ir palicis slikti un ir steidzami nepieciešama medicīniska palīdzība. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti ziņot par personām, kas uzturas dzīvojamo māju kāpņutelpās.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļas tālrunis – 65421500

Valsts policijas tālrunis – 110

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki