Turpinās profilaktiskā rakstura pasākumi Daugavpils izglītības iestādēs

Otrdien, 28.novembrī, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas Latgales nodaļas pārstāvi un Daugavpils pilsētas bāriņtiesas pārstāvi veica profilaktiska rakstura pasākumus vienā no Daugavpils vispārējās izglītības iestādēm.

Šo pasākumu mērķis bija novērst likumpārkāpumus, kas saistīti ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48.pantu, kurš nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

Profilaktisko pasākumu gaitā pie nepilngadīgiem skolēniem tika konstatētas un izņemtas trīs elektroniskās smēķēšanas ierīces, viens elektronisko cigarešu uzpildes šķidrums, divas cigarešu paciņas un viena kastīte ar košļājamo tabaku. Profilaktisko pasākumu gaitā tika konstatēta arī vēl viena elektroniskās smēķēšanas ierīce, viens elektronisko cigarešu uzpildes šķidrums, kuru saimniekus neizdevās noskaidrot.

Par minētajiem likumpārkāpumiem uzsākti seši administratīvo pārkāpumu procesi, kuri tiks nosūtīti Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Administratīvajai komisijai tālāko procesuālo darbību īstenošanai un lēmuma pieņemšanai.

Par šādiem likumpārkāpumiem ir paredzēta atbildība pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas – par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki