Vienā no Daugavpils izglītības iestādēm tika izņemtas vairākas elektroniskās smēķēšanas ierīces

Ceturtdien, 9. martā, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki sadarbībā  ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas Latgales nodaļas pārstāvi un Daugavpils pilsētas bāriņtiesas pārstāvi veica profilaktiska rakstura pasākumus vienā no Daugavpils vispārējās izglītības iestādēm.

Šo pasākumu mērķis bija novērst likumpārkāpumus, kas saistīti ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48.pantu, kurš nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

Profilaktisko pasākumu gaitā izglītības iestādē tika konstatētas un izņemtas  elektroniskās smēķēšanas ierīces, elektronisko cigarešu uzpildes šķidrumi un kastītes ar košļājamo tabaku.

Par minētajiem likumpārkāpumiem tika uzsākti administratīvie pārkāpuma procesi, kuri tiks nosūtīti Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Administratīvajai komisijai tālāko procesuālo darbību veikšanai un lēmumu pieņemšanai.

Par šādiem likumpārkāpumiem ir paredzēta atbildība pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas – par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods.

Uzdot jautājumu

Pašvaldības policijas e-pasts nav tieši saistīts ar policijas dežūrdaļu, līdz ar to situācijās, kad nepieciešama steidzama policijas palīdzība zvaniet 110 vai pašvaldības policijai 65421500
* Obligāti aizpildāmie lauki